Tuchel beson te Romelu Lukaku

Trajneri i Chelsea, Thomas Tuchel ka besim te Romelu Lukaku.

Lukaku nuk po kalon në një formë të mirë pas transferimit te Chelsea, por në mbrojtje i doli trajneri i ekipit, Tuchel.

“Ne e kërkuan Lukakun dhe e transferuam sepse besonim tek ai, ende besojmë te sulmuesit.

Nuk është faji i tij për dy ndeshjet e fundit, ai nuk ka qenë as titullar”, tha Tuchel për webfaqen e Chelsea.

Gjermani, tha se ende beson që Chelsea nuk kanë paguar kotë gjithë ato para për belgun.

“Ka një arsye pse shpenzuam 113 milionë euro për të dhe ai pati arsyet e tij për t`u rikthyer te Chhelsea”, tha ai.

Lukaku në 20 paraqitje këtë sezon në Premier Ligë ka shënuar pesë gola dhe ka regjistruar një asistim.

Të fundit

​Sot mësohen dy çerekinalistët e fundit të Botërorit

Me dy ndeshjet që do të zhvillohen sot, do...

Sekreti për t’u bërë i pasur: Jetoni nën mundësitë tuaja!

Është e mërzitshme, por kjo nuk do të thotë...