Rusia shkatërron depon me municion në Ukrainën qendrore

Forcat ruse kanë shkatërruar një depo municionesh në bazën ajrore Myrhorod në Ukrainën qendrore.

Kështu ka raportuar agjencia ruse e lajmeve Interfax.

Një luftëtar i forcave ajrore ukrainase MiG-29 dhe një helikopter Mi-8 u shkatërruan gjithashtu në sulmin në bazën në rajonin e Poltava.

Kjo është bërë e ditur nga zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme ruse, Igor Konashenkov.

Të fundit

Shota Baraliu: Ronaldon e kam të preferuar, kam parë ëndërr sikur u martova me të

Aktorja Shote Baraliu, ka thënë se Ronaldo braziliani është...

Liberalizimi i vizave për Kosovën sot në rend dite në takimin e ambasadorëve të BE-së

Çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën sot do...