Policia jep detajet: Pranga 11 personave në kryeqytet!

Policia në Tiranë ka vënë në pranga 11 persona për vepra të ndryshme penale. Njoftohet se në flagrancë është arrestuar A. S., 22 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale, një sasi lënde e dyshuar narkotike e llojit cannabis sativa.

Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar vunë në pranga K. M., 67 vjeç, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprat penale “Vjedhja e bankave dhe e arkave të kursimit” dhe “Falsifikimi i dokumenteve”.

Kurse, në flagrancë është arrestuar edhe  E. T., 32 vjeç për vjedhje pasi  ka vjedhur disa materiale, në firmën ku punonte, A. K., 48 vjeç, për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”, me profesion drejtues teknik, pasi në firmën ku ky shtetas punon, është dëmtuar punëtori, shtetasi P. A., i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Nga specialistët në DVP Tiranë u bë ekzekutimi i masës së sigurisë “Arrest në shtëpi”, caktuar nga Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar Tiranë, ndaj shtetases E. K., 50 vjeçe.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor ndaluan F. M., 33 vjeç, pasi Gjykata e Apelit Durrës, e ka dënuar me 1 muaj burg, për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

Gjithashtu, specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të:

– V. L., 22 vjeç, pasi u kap duke drejtuar mjetin e tij, pa leje drejtimi.

Të fundit

Rod Stewart flet për ndarjen nga jeta të dy vëllezërve të tij

Artsiti Rod Stewart  ka folur për ndarjen nga jeta...

Behgjet Pacolli pronari i ardhshëm i Manchester United?!

Mediumi anglez Football Transfers, shkruan se ish-presidenti i Kosovës,...