Gjeneral Rüter transferon autoritetin te drejtori i NALT-it, Gjeneral Hoppe

Sot në Ministrinë e Mbrojtjes organizohet ceremonia e transferimit të autoritetit të Drejtorit të Ekipi Këshillues dhe Ndërlidhës të NATO-së (NALT).

Në këtë ceremoni drejtori në largim, Gjeneral Jörg Rüter do të transferoj autoritetin e tij te drejtori në ardhje i NALT-it, Gjeneral Joachim Hoppe.

Përveç tyre, para të ftuarve vendor dhe ndërkombëtar, me fjalime do të adresohen edhe Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj dhe Shefja e Operacioneve Aktuale në Divizionin e Operacioneve të Shtabit të Përgjithshëm të NATO-s, znj. Ariella Viehe.

Vijon…

Të fundit

Behgjet Pacolli pronari i ardhshëm i Manchester United?!

Mediumi anglez Football Transfers, shkruan se ish-presidenti i Kosovës,...

Rrëfimi i 18 vjeçares: I dashuri i nënës ma humbi virgjërinë, tani kam frikë…!

Revistës “The Sun”, kësaj radhe i është drejtuar një...