“Doktori nuk bën asnjë hap pas”- Belind Këlliçi tregon skenarin: Ja rasti kur unë do të bëhesha kryetar i PD-së

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi është shprehur se i vetmi skenar, ku ai mund të bëhej kryetari i ri i Partisë Demokratike do të ishte nëse nga gara do të tërhiqej Sali Berisha, gjë e cila sipas tij nuk mund të ndodhë.

Në një intervistë për Zonë e Lirë, Këlliçi ka thënë që Berisha njihet për detajin që nuk bën hapa pas.

Pjesë nga intervista

Arian Çani: Sa shanse ka të bëhesh kryetar i ri i PD-së nëse doktori tërhiqet nga gara?

Belind Këlliçi: Kjo do të ishte interesante, ky është i vetmi skenar. Por doktori njihet për një detaj që unë kam thënë dhe këtu tek ty: Nuk bën hap pas, nuk e njeh indjetron.

Arjan Curi: Nëse doktori do të tërhiqej, por do të caktonte Këlliçin, ka shumë shanse.

Arian Çani: Jo, pa caktuar njeri po flasim, në këtë kohë që po flasim?

Arjan Curi: Është 50 me 50.

Arian Çani: Pse kush e konkurron Këlliçin brenda Partisë Demokratike?

Arjan Curi: Brenda PD-së nuk e konkurron njeri sepse konkurrimet bëhen brenda foltores, pastaj nga ana tjetër janë Gazi, Alibeaj dhe Jorida, këta nuk e konkurrojnë dot. Brenda foltores mund të ketë 2.

 

Të fundit

Ukrainë, sulmet ruse detyrojnë ndaljen emergjente të energjisë elektrike

Ukrainë, sulmet me raketa ruse detyrojnë ndaljen emergjente të...

Moti për ditën e sotme

Ditën e nesërme vendi ynë do të ndikohet nga...

Sa orë gjumë duhet të bëjnë bebet?

Rekomandimet për orët e nevojshme të gjumit tek fëmijët...