AC Milan tashmë ka kontaktuar me Marco Asensnion për transferimin e verës

Ylli i Real Madrid, Marco Asensio thuhet se është subjekt i një interesi serioz.

Asensio përballet me një të ardhme të pasigurt siç qëndrojnë gjërat, me kontratën e tij aktuale që skadon në 2023.

Spanjolli është paraqitur rregullisht nën drejtimin e Carlo Ancelottit këtë sezon, por nuk ka pasur asnjë propozim të ri për kontratën nga Real Madrid.

Kjo u ka hapur derën klubeve të tjera, me një pazar të mundshëm në tryezë këtë verë.

Një nga këto klube është AC Milan, i cili thuhet se është i etur për një lëvizje për Asensio këtë verë.

Sipas AS, gjigantët e Serie A kanë një interes serioz për sulmuesin dhe tashmë kanë bërë kontakte përpara një lëvizjeje të mundshme këtë verë.

Është e detajuar se Milanit i lejohet të paguajë pagën aktuale të Asensios prej 5 milionë euro në vit sipas versionit të Serie A.

Të fundit

​Sot mësohen dy çerekinalistët e fundit të Botërorit

Me dy ndeshjet që do të zhvillohen sot, do...

Sekreti për t’u bërë i pasur: Jetoni nën mundësitë tuaja!

Është e mërzitshme, por kjo nuk do të thotë...