Mickoskit ende po i pengon flamuri shqiptar në Kërçovë?

Qytetet dhe fshatrat tona po boshatisen dhe po debatohet nëse kryetari i Kërçovës do të ketë të drejtë të ngritë flamurin shqiptar në qytet, tha lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në emisionin “Rruga drejt” në Alsat.

Sipas tij, diskutime të tilla janë të kota pasi për shkak të largimeve masive flamuri nuk do të valojë për askënd, shkruan Alsat.

E sipas kësaj, Mickoski akoma ka problem dhe po i pengon me të madhe flamuri shqiptar jo vetëm në Kërçovë por edhe në vendet tjera.

“Përsëri e shoh në opinion temën, nëse kryetari i Kërçovës tani është hero i madh sepse e humbi apo do ta mbajë akoma flamurin shqiptar në Kërçovë. Për kë do të valojë ai flamuri shqiptar nëse qyteti është bosh. Ja, le të valojë, askush nuk bën problem. Për kë do valojë kur zbrazen shkollat. Fshatrat janë bosh. Shkoni në Zajaz, shkoni në Osllomej. Shkoni edhe në Vraneshnicë dhe Drugovë. Është bosh gjithandej”, tha Mickoski.

Të fundit

Rod Stewart flet për ndarjen nga jeta të dy vëllezërve të tij

Artsiti Rod Stewart  ka folur për ndarjen nga jeta...

Behgjet Pacolli pronari i ardhshëm i Manchester United?!

Mediumi anglez Football Transfers, shkruan se ish-presidenti i Kosovës,...