​Zyrtare, merret vendimi për ndeshjen e ndërprerë Gjilani-Ballkani

Është marrë vendimi final për ndeshjen e ndërprerë ndërmjet Gjilanit dhe Ballkani, e vlefshme për xhiron e 27 në Superligës e Kosovës.

Kjo ndeshje u ndërpre në minutat shtesë pran rezultatit 1-1 kur tifozët e skuadrës vendase zbritën në fushë dhe e sulmuan fizikisht portierin e Ballkani i cili për shkak të lëndimeve u dërgua për trajtim në spital, raporton KosovaPress.

Komisioni i garave ka marr vendim që kjo ndeshje të regjistrohet me rezultat zyrtar 3-0 në favor të KF Ballkani.

“Ndeshja e javës së 27-të e zhvilluar në Gjilan me datën 03.04.2022, në mes të SC Gjilani – FC Ballkani, e ndërprerë në minutën 90+4, te rezultati 1 : 1, regjistrohet me rezultatin zyrtar 3 : 0 në favor të FC Ballkani nga Suhareka”, thuhen në vendimin e këtij komisioni.

Të fundit

Vdes në moshën 90-vjeçare ish-lideri kinez, Jiang Zemin

Ish-presidenti kinez, Jiang Zemin, ka vdekur të mërkurën në...

Pak ditë para protestës së 6 dhjetorit, Meta shkon në selinë e PD për të takuar Berishën

Meta pritet të takohet me kryedemokratin Sali Berisha, ndërsa...

Ishte vetëm 22 vjeç, futbollisti ndërron jetë gjatë seancës stërvitore

Futbollisti kolumbian Andres Balanta ndërroi jetën të martën gjatë...