Presidentja Osmani për iftar te familja e një dëshmori në Gjilan

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, këtë të mërkurë, nisi vizitat në komuna të Kosovës.

Ajo sot filloi nga Gjilani.

Osmani vizitën e përmbylli me iftar te familja e dëshmorit Nusret Hajdarit, ku thotë se aty gjetën mikpritje.

“Në përmbyllje të vizitës në Gjilan, në fshatin Dobërçan, vizitova familjen e dëshmorit Nusret Hajdari, te e cila gjetëm mikpritjen në iftarin e sontëm dhe uruam që ta vazhdojmë traditën e tillë dhe atë të solidaritetit si tipare veçuese të popullit tonë”, ka shkruar Osmani krahas fotografisë nga iftari te kjo familje.

Të fundit

Vdes në moshën 90-vjeçare ish-lideri kinez, Jiang Zemin

Ish-presidenti kinez, Jiang Zemin, ka vdekur të mërkurën në...

Pak ditë para protestës së 6 dhjetorit, Meta shkon në selinë e PD për të takuar Berishën

Meta pritet të takohet me kryedemokratin Sali Berisha, ndërsa...

Ishte vetëm 22 vjeç, futbollisti ndërron jetë gjatë seancës stërvitore

Futbollisti kolumbian Andres Balanta ndërroi jetën të martën gjatë...