Hapen dy thirrje publike – subvencionohen kompanitë mikro dhe të vogla

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi ka mbajtur paraqitje para mediave.

Njofton se janë hapur dy thirrje për subvencionim të kompanive mikro dhe të vogla, transmeton TV21.

“Ministria e Ekonomisë ka shpallur dy thirrje për mbështetjen e kompanive të vogla. Edhe përskaj krizës ekonomike që vjen pas luftës në Ukrainë, Ministria e Ekonomisë edhe këtë vit vazhdon me ndihmën e drejtpërdrejtë për kompanitë që më së shumti kanë nevojë”, tha Bekteshi, transmeton TV21.

Kjo ndihmë do të peshojë 56 milionë denarë për mbështetje të drejtpërdrejtë të kompanive të cilat siç tha Bekteshi, “më shumë kanë nevojë – përfshirë këtu zejtarët”.

Të fundit

VOA: Hakeem Jeffries, i pari udhëheqës afrikano-amerikan i demokratëve në Kongres

Ligjvënësit demokratë votuan të mërkurën unanimisht për të zgjedhur...

Berisha: Samiti pozitiv për Shqipërinë

Opozita është e vendosur të protestojë në bulevard në...

Rod Stewart flet për ndarjen nga jeta të dy vëllezërve të tij

Artsiti Rod Stewart  ka folur për ndarjen nga jeta...