Rrëfehet 39 vjeçari: Seksi me gruan është bërë i mërzitshëm, dashnorja po kërkon…

E dashur psikologe: Unë jam duke bërë seks marramendës me një grua-kolege të punës, por kjo është gjithçka që kemi.

Unë jam në panik sepse ajo dëshiron t’u tregojë të gjithëve për “marrëdhënien” tonë.

Ajo dëshiron që unë të largohem nga gruaja ime – e cila nuk ka asnjë ide për lidhjen tonë.

Kjo grua filloi të punojë me mua 14 muaj më parë.

Ajo është 32 vjeçe, beqare dhe jo shumë e hijshme, as nuk i afrohet gruas time – por filluam të flirtonim.

Pastaj u dehëm pak në një festë të vitit të kaluar dhe përfunduam duke bërë seks në një dhomë gjumi në hotel.

Gruaja ime është ende e bukur, por seksi është bërë rutinë dhe i mërzitshëm.

Unë jam 39 dhe ajo është 38.

Ne jemi bashkë prej 19 vitesh dhe kemi dy vajza 17 dhe 15 vjeç.

Kjo grua tha se mund të bëja seks me të në çdo kohë dhe nuk munda t`i rezistoja.

Ajo është e gatshme për ta bërë kudo dhe unë kurrë nuk kam njohur seks si ai.

Është bërë një mënyrë jetese, por e urrej të gënjej gruan time të dashur.

Dal me këtë grua dy herë në muaj, vetëm për ta bërë të lumtur.

Kohët e fundit ajo ka filluar të ankohet se nuk më ka për vete dhe dëshiron që unë të largohem nga gruaja ime.

E kam bërë të qartë që në fillim se nuk do të ndahesha kurrë nga gruaja ime.

Tani ajo po më bën aq shumë presion sa po më zë paniku.

Ajo beson se unë jam i dashuruar me të, sepse kjo është ajo që i kam thënë.

Madje kam menduar të largohem nga puna për t’i dhënë fund lidhjes, por e di që ajo do të shkaktojë shumë telashe nëse e bëj.

Pse ajo nuk mund të jetë e lumtur vetëm me seksin, si unë?

Unë jam i varur nga kjo dhe, nëse mbaroj me të, do t’i rikthehem jetës së seksit të mërzitshëm.

A është kaq keq të duash pak më shumë?

Kam frikë se çfarë do të ndodhë më pas.

Kjo grua do të pëlqente nëse gruaja ime do të më dëbonte.

Psikologi`a përgjigjet: E di që fillimisht thatë se nuk do ta linit gruan tuaj, por i keni thënë gruas tjetër se jeni të dashuruar me të.

Sigurisht që ajo e interpreton se është një lidhje serioze, jo vetëm për seksin.

Jo, nuk mund të kemi gjithmonë gjithçka që duam – në rastin tuaj një grua të bukur kra dhe seks.

Thuajini dashnores tuaj me vendosmëri se ka mbaruar, kështu që nuk do të ketë asgjë për të shpallur në festë.

Nëse ajo ka në plan t’i tregojë gruas suaj, thuaj se do ta bësh ti i pari.

Nëse duhet të rrëfeni, do të keni shumë për të bërë.

Edhe nëse mund të shmangni rrëfimin – dhe është më e sigurta të mos – punoni për të ndriçuar jetën tuaj seksuale në shtëpi.

Nëse është e mërzitshme, kjo është të paktën 50 për qind për ju.

Të fundit

Rod Stewart flet për ndarjen nga jeta të dy vëllezërve të tij

Artsiti Rod Stewart  ka folur për ndarjen nga jeta...

Behgjet Pacolli pronari i ardhshëm i Manchester United?!

Mediumi anglez Football Transfers, shkruan se ish-presidenti i Kosovës,...