Publikohet Imazhi satelitor që shfaqet një varr masiv

Imazhet satelitore nga Bucha tregojnë një llogore 45 këmbësh në një vend ku është identifikuar një varr masiv, thotë një firmë e të dhënave satelitore amerikane.

Imazhet e kapura dhe të publikuara nga Maxar Technologies tregojnë atë që duket të jetë një llogore brenda territorit të Kishës së Shën Andreas dhe Pyervozvannoho të Gjithë Shenjtorëve, shkruan BBC, përcjell “Bota sot”.

Kompania tha se shenjat e gërmimeve mund të shiheshin në imazhet e marra që në 10 mars.

BBC nuk mundi të verifikonte menjëherë imazhet, megjithëse një ekip nga CNN raportoi se kishte parë trupa në një varr masiv në vend.

Të fundit

30 vendime për doganierët, Hasani: Ndjehem i plotësuar

Zëvendës drejtori i Doganave, Muharem Hasani ka shpërndarë 30...

Shota Baraliu: Ronaldon e kam të preferuar, kam parë ëndërr sikur u martova me të

Aktorja Shote Baraliu, ka thënë se Ronaldo braziliani është...

Liberalizimi i vizave për Kosovën sot në rend dite në takimin e ambasadorëve të BE-së

Çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën sot do...