Përparim Rama njoftohet me arkitekturën e objektit të ambasadës amerikane në Kosovë

Ambasada e SHBA-së në Kosovë, ka bërë të ditur se javën që e lëmë pas, e kanë mirëpritur për vizitë, kryetarin e Prishtinës, Përparim Ramën.

Përparim Rama aty ka takuar ambasadorin amerikan Jeffrey Hovenier, bashkë me disa anëtarë të tjerë të stafit të kësaj ambasade

Megjithatë, bëhet e ditur se Rama, si një arkitekt, është njohur me disa nga veçoritë e objektit të kësaj ambasade.

”Javën e kaluar, ne mirëpritëm kryetarin e #Prishtinës, Përparim Rama për një turne në Ambasadën në Prishtinë, objekti i parë dhe i vetëm i certifikuar #LEEDGold në Kosovë. Kryetari i bashkisë, një arkitekt i shquar, u informua për disa nga veçoritë novatore të efikasitetit të energjisë dhe ujit”.

Të fundit

Propozim buxheti për vitin 2023, fillon debati rreth amandamenteve

Prej sot fillon debati i amandamenteve për Propozim buxhetin...

Mariçiq: I filluam negociatat në vitin 2022 dhe presim t’i përfundojmë në vitin 2030

Zëvendëskryeministri i ngarkuar për çështje evropiane, Bojan Mariçiq, ka...