Gavi afër rinovimit me Barcelonën

Talenti i ri, Gavi, raportohet se është afër rinovimit të kontratës me Barcelonës.

Ka pasur një mori spekulimesh rreth të ardhmes së spanjollit, pasi kontrata e tij aktuale skadon më 30 qershor 2023.

Manchester City e Liverpooli raportohet të jenë dy prej klubeve të interesuara për shërbimet e Gavit.

Por, sipas “90min”, dy klubet në fjalë janë informuar se 17-vjeçari do të nënshkruajë kontratë të re dhe afatgjate me Barcelonën.

Gavi gjithashtu thuhet se do të ketë një klauzolë lirimi prej 1 miliard eurove dhe se ai do të bëhet futbollisti i ri më i paguar në botë.

Gavi ka shënuar dy gola dhe ka kontribuar me pesë asistime në 25 paraqitje në La Liga këtë sezon.

Të fundit

Shota Baraliu: Ronaldon e kam të preferuar, kam parë ëndërr sikur u martova me të

Aktorja Shote Baraliu, ka thënë se Ronaldo braziliani është...

Liberalizimi i vizave për Kosovën sot në rend dite në takimin e ambasadorëve të BE-së

Çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën sot do...