Futbolli i bashkuar për të ndihmuar

Futbolli i bashkuar për të ndihmuar!

Dinamo Kiev, është klubi ukrainas i cili ka menduar të organizoj një turne, në të cilin do të përballet me klubet e mëdhenj si Barcelona, Milan dhe PSG, për të mbledhur të ardhura në ndihmë të luftës që po zhvillohet në Ukrainë.

Turneu pritet të zhvillohet me anë të disa ndeshjeve të një pas njëshme që do të zhvillohen mes muajit prill dhe qershor, ku Dinamo Kiev do të përballet me disa nga emrat më të mëdhenj të futbollit botëror.

Dortmund dhe Ajaks priten të jenë klubet e radhës që do ti bashkohen nismës, ku dhe klubet e tjera europiane priten të bëjnë të njëjtën gjë, për të dhënë kontributin e tyre ndaj kësaj iniciative të klubit ukrainas.

Të fundit

Argjentina në presion

Edhe dita e sotme do të rezervojë katër duele...

​“Funerali i mbylljes së degëve”, studentët ‘homazhe’ për zbrazjen e universiteteve në Shqipëri

Qëndresa qytetare dhe studentët kanë vendosur dy pllaka varri...