Selektori i Anglisë: SHBA është një kombëtare interesante

Selektori i Kombëtares Angleze, Sauthgejt ka folur në përfundim të shortit duke komentuar kundërshtarët e Anglisë në grupe.

I intervistuar nga “BBC Sport”, tekniku veçoi ndeshjen kundër SHBA-së si më interesantja, dhe zbuloi objektivat e kombëtares së tij.

“SHBA dhe Irani janë dy skuadra me të cilat nuk përballeshim prej kohësh, ndërsa kundërshtarja e tretë është ende e panjohur.

Objektivi ynë kryesor është kalimi i grupit, vetëm pas kësaj mund të ndërtojmë rrugëtimin tonë.

SHBA është një kombëtare interesante, me elemente shumë të mirë, e dimë çfarë janë në gjendje të bëjnë. Me ta sigurisht që do të jetë një ndeshje intriguese.”, tha Sauthgejt.

Të fundit

Propozim buxheti për vitin 2023, fillon debati rreth amandamenteve

Prej sot fillon debati i amandamenteve për Propozim buxhetin...

Mariçiq: I filluam negociatat në vitin 2022 dhe presim t’i përfundojmë në vitin 2030

Zëvendëskryeministri i ngarkuar për çështje evropiane, Bojan Mariçiq, ka...