Ramazani/ Selami: Po vjen muaji i pastrimit shpirtëror dhe i devotshmërisë

Në ditë para fillimit të muajit të Ramazanit, muaj ky që për myslimanët cilësohet si i shenjtë ka reaguar zëvendës drejtori i të ardhurave publike, Abulselam Selami i cili nëpërmes një statusi në “Facebook”, ka uruar të gjithë myslimanët, njofton indeks.mk

Selami muajin e Ramazanit e ka cilësuar si muaj të pastrëtisë shpirtërore dhe devotshmërisë.

Ai ka thënë se në këtë muaj, shpirtërat e njerëzve mbushen me dashuri e bamirsëi sepse siç potencoi në shkrim, është muaj në të cilin, filloi të shpallet libri i shenjtë Kurani.

“Po vjen muaji i pastrimit shpirtëror, muaji i devotshmërisë, muaj ku mbushen shpirtërat me bëmirësi dhe ku filloj të shpallet libri i shenjtë Kurani! Gjithë besimtarëve muslimanë Ju uroj agjërim të lehtë!”, ka shkruar Selami./indeks.mk/

Të fundit

Ishte vetëm 22 vjeç, futbollisti ndërron jetë gjatë seancës stërvitore

Futbollisti kolumbian Andres Balanta ndërroi jetën të martën gjatë...

Këshilli Gjyqësor të hënën do të zgjedhë kryetarin e ri

Këshilli Gjyqësor i Republikës së Maqedonisë së Veriut me...