Gjilanasi te vëllai, hajnat ia vodhën 4 mijë e 100 euro para e stoli

Një vjedhje e ka ndodhur të martën në fshatin Topanicë të Gjilanit.

Hajnat nga shtëpia e pronarit kishin arritur të marrin një shumë prej 2600 euro dhe stoli ari në vlerë prej 150 euro.

Gjithashtu pronari i shtëpisë ka bërë të ditur se i është vjedhur edhe pasaporta e djalit të tij.

Banorët thonë se rastet e vjedhjeve në fshatin e tyre nuk janë të rralla.

“Shqetësuese është për familjarët se mundet mos me qëllu në shtëpi kryefamiljari, të jetë gruaja vetëm, dhe ka raste kur kanë pësua trauma”, ka thënë Reshat Shala, banor i fshatit.

Derisa, ngjarja e 29 marsit është duke u hetuar nga policia.

Të fundit

Shpërthen zjarri në aeroplanmbajtësen “Abraham Lincoln”, 9 të plagosur

Nëntë persona janë plagosur pas shpërthimit të një zjarri...

Kontrollet nga OSHEE për vjedhjen e energjisë dyshohet se janë shkak për dhunimin e drejtorit në Lezhë

Drejtori i OSHEE-së, Edmir Përndeca u dhunua fizikisht mbrëmjen e sotme...

Lajmi i fundit nga mediat angleze/ Behgjet Pacolli mund të jetë pronari i ri i Mançester United-it

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka treguar interesimin e...