Vladimir Klitschko udhëton drejt Gjermanisë

Ish-kampioni botëror i boksit Vladimir Klitschko ka udhëtuar drejt Gjermanisë me një delegacion nga kryeqyteti ukrainas, Kiev.

“Takime me politikanë të rangut të lartë janë planifikuar për mbështetjen politike të Ukrainës”. 

Kështu tha vëllai i tij Vitali, kryebashkiak i Kievit, të enjten në kanalin e lajmeve Telegram.

 Bëhet fjalë për ndihmë ekonomike, humanitare dhe ushtarake për shtetin e sulmuar nga Rusia.

Të fundit

Shpërthen zjarri në aeroplanmbajtësen “Abraham Lincoln”, 9 të plagosur

Nëntë persona janë plagosur pas shpërthimit të një zjarri...

Kontrollet nga OSHEE për vjedhjen e energjisë dyshohet se janë shkak për dhunimin e drejtorit në Lezhë

Drejtori i OSHEE-së, Edmir Përndeca u dhunua fizikisht mbrëmjen e sotme...

Lajmi i fundit nga mediat angleze/ Behgjet Pacolli mund të jetë pronari i ri i Mançester United-it

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka treguar interesimin e...