Draghi: Kina mund të luajë një rol të madh në zgjidhjen e konfliktit në Ukrainë

Kryeministri i Italisë, Mario Drahghi ka thënë se Kina mund të luajë një rol të madh në zgjidhjen e konfliktit midis Rusisë dhe Ukrainës.

Duke folur përpara një samiti online me pjesëmarrjen e Bashkimit Evropian dhe Kinës, Draghi tha se Kina mund të bëhet një nga lojtaret kryesore në afrimin e të dyja palëve, raporton atsh.

Kina është aleate e Rusisë dhe nuk e ka dënuar ende sulmin e Moskës ndaj Ukrainës.

Pekini ka kritikuar vazhdimisht zgjerimin e NATO-s drejt lindjes.

Të fundit

Berisha: Samiti pozitiv për Shqipërinë

Opozita është e vendosur të protestojë në bulevard në...

Rod Stewart flet për ndarjen nga jeta të dy vëllezërve të tij

Artsiti Rod Stewart  ka folur për ndarjen nga jeta...