Pse QKUK-ja mbeti pa jod e penj kirurgjikë për tri javë?

ShSKUK-ja, pas tre javësh mungesë, ka arritur që të furnizojë QKUK-në me penj kirurgjikë dhe jod.

QKUK-ja u përball me mungesë të penjve kirurgjikë, pasi lënda për këtë tender kishte mbetur i bllokuar në ShP për një vjet dhe ShSKUK-ja tek dje ka arritur të kryejë blerje emergjente.

Ndërkaq mungesa e jodit kishte ndodhur për shkak se operatori ekonomik nuk kishte arritur të sillte sasinë e duhur siç parashihej në kontratën e bërë me ShSKUK dhe tek dje QKUK-ja arriti të furnizohej me këtë produkt.

Në barnatoret e vendit penjtë kirurgjikë kushtojnë dy euro ndërkaq jodi 1 euro.

Të fundit

Behgjet Pacolli pronari i ardhshëm i Manchester United?!

Mediumi anglez Football Transfers, shkruan se ish-presidenti i Kosovës,...

Rrëfimi i 18 vjeçares: I dashuri i nënës ma humbi virgjërinë, tani kam frikë…!

Revistës “The Sun”, kësaj radhe i është drejtuar një...