Dogana dhe IFC prezantojn studimin për kohën e zhdoganimit të mallrave

Korporata Financiare Ndërkombëtare (IFC) pjesë e Bankës Botërore në bashkëpunim me Doganën e Kosovës prezantojnë një studim i cili ka matur kohën e zhdoganimit të mallrave nga momenti i hyrjes e deri në përfundim të procedurave doganore.

Poashtu si në eksport po ashtu edhe në import.

Në këtë prezantim do të paraqiten të gjeturat e këtij raporti të cilat do të prezantohen nga ekspertët e IFC/BB ku gjithashtu mund të keni rastin për të diskutuar dhe marr përgjigjej lidhur me këtë studim.

Vijon…

Të fundit

Vdes në moshën 90-vjeçare ish-lideri kinez, Jiang Zemin

Ish-presidenti kinez, Jiang Zemin, ka vdekur të mërkurën në...

Pak ditë para protestës së 6 dhjetorit, Meta shkon në selinë e PD për të takuar Berishën

Meta pritet të takohet me kryedemokratin Sali Berisha, ndërsa...

Ishte vetëm 22 vjeç, futbollisti ndërron jetë gjatë seancës stërvitore

Futbollisti kolumbian Andres Balanta ndërroi jetën të martën gjatë...