Tentuan të futeshin në mënyrë ilegale në Londër, arrestohen katër shqiptarët sapo zbritën nga avioni

Një pilot 52-vjeçar është paraqitur në Gjykatën e Magjistraturës në Northampton, pasi akuzohet për transportim të emigrantëve të paligjshëm.

Sipas mediave të huaja mësohet se, Richard Styles, është arrestuar ditën e enjte gjatë një operacioni të udhëhequr nga Agjencia Kombëtare e Krimit, duke transportuar nga Belgjika katër shtetas shqiptarë.

Në pranga të policisë gjithashtu kanë rënë katër shqiptarët dhe shoferri i cili do të shoqëronte shqiptarët.

Si Styles ashtu edhe shoferi i taksisë, një burrë 42-vjeçar nga Tooting në Londrën e Jugut, u morën në pyetje nga hetuesit e NCA.

Taksisti është liruar me kusht, në pritje të hetimeve të mëtejshme, ndërësa tre burra dhe një grua të gjithë shtetas shqiptarë të moshës nga 21 deri në 64 vjeç, mbeten nën kompetencat e emigracionit.

Të fundit

Tifozja kroate ironizon Brazilin me lëvizjet s*eksi: Bëje kërcimin tënd rrugës për në shtëpi!

Ivana Knoll mund të ketë pasur disa probleme para...

Stresi pranon se e ka tradhtuar ish-partneren, Kejsin: Bëra gabimin fatal

Të hënën (6 dhjetor) ka nisur Big Brother VIP...