Kosova U-17 zhgënjen me Austrinë U-17 

Vashat e Kombëtares së Kosovës U-17, zhgënjyen me lojë e rezultat, duke pësuar humbje me rezultat 6:0 nga Austria U-17, në takimin kualifikues të Kampionatin Evropian U-17. 

Gjithçka u qartësua në 45 minutat e parë, por edhe pjesa  e dytë ishte kopje e të parës. 

Madi (10′, 24′, 53′), Natter (31′), Spinn (47′) e Aistleitner (51′) shënuan për austriaket. 

Futbollistja Eriola Delija u përjashtua nga loja në minutën e 41-të, duke komplikuar edhe më shumë punën e Dardaneve. 

Kosova është në fund të renditjes pa pikë nga dy ndeshje apo me goldallim negativ 0:10. 

Austria kryeson grupin 5 me 6 pikë sa ka edhe Gjermania, ndërsa Sllovenia ka 0 pikë.

Të fundit

Argjentina në presion

Edhe dita e sotme do të rezervojë katër duele...

​“Funerali i mbylljes së degëve”, studentët ‘homazhe’ për zbrazjen e universiteteve në Shqipëri

Qëndresa qytetare dhe studentët kanë vendosur dy pllaka varri...