Pushtimi rus i Ukrainës ia zgjat Stoltenbergut mandatin në krye të NATO-s

Liderët e NATO-s sot janë pajtuar që Jens Stoltenbergut t’ia zgjasin mandatin si Sekretar i Përgjithshëm edhe për një vit, në kohën kur aleanca ushtarake perëndimore vazhdon t’i përgjigjet pushtimit rus të Ukrainës.

Duke e konfirmuar këtë vendim në një postim në Twitter, Stoltenberg tha se Perëndimi po përballet “me krizën më të madhe të sigurisë në një brez të tërë”.

“Ne qëndrojmë të bashkuar për ta mbajtur aleancën tonë të fortë dhe njerëzit tanë të sigurt”, ka shkruar ai.

Jens Stoltenberg ka mbajtur postin e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s që nga tetori i vitit 2014.

Të fundit

Behgjet Pacolli pronari i ardhshëm i Manchester United?!

Mediumi anglez Football Transfers, shkruan se ish-presidenti i Kosovës,...

Rrëfimi i 18 vjeçares: I dashuri i nënës ma humbi virgjërinë, tani kam frikë…!

Revistës “The Sun”, kësaj radhe i është drejtuar një...