Edhe Roman Abramovich mori pjesë në negociatat Rusi-Ukrainë

Derisa NATO vazhdon me bisedimet e saj në Bruksel për krizën, Kremlini po i jep përditësimet e tij shtypit.

Duke konfirmuar një histori të disa javëve më parë, Kremlini sapo ka konfirmuar se pronari i Chelseat dhe oligarku rus Roman Abramovich luajti një rol të hershëm në bisedimet e paqes me Ukrainën, shkruan Sky News, përcjell “Bota sot”.

Abramovich tani ka pasur sanksione të rëndësishme nga SHBA, Britania e Madhe dhe BE, dhe nuk është në gjendje të bëjë asnjë fitim nga shitja e Chelsea.

Diku tjetër, Kremlini tha se arsyeja pse ministri rus i mbrojtjes nuk është shfaqur në publik për një kohë është sepse ai është i zënë dhe nuk është “koha e duhur” për paraqitje në media.

Zëdhënësi i Kremlinit tha gjithashtu se anëtarët e NATO-s vuajnë nga një kuptim “histerik dhe joadekuat” i asaj që po ndodh në Ukrainë.

Të fundit

​Sot mësohen dy çerekinalistët e fundit të Botërorit

Me dy ndeshjet që do të zhvillohen sot, do...

Sekreti për t’u bërë i pasur: Jetoni nën mundësitë tuaja!

Është e mërzitshme, por kjo nuk do të thotë...