Bie numri i pacientëve me COVID-19 në spitale

Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se 11 pacientë po trajtohen nga COVID-19.

Sipas njoftimit thuhet se në spitalet e përgjithshme janë 2 pacientë me COVID-19.

“Në QKUK 9  pacientë,  prej tyre 5 të konfirmuar me Covid-19 dhe 4 post-Covid-19. Me oksigjeno-terapi janë 7 pacientë, kurse në Mjekim Intensiv po trajtohen 2 pacientë”, thuhet në njoftim.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme: Klinika Infektive, 6 pacientë , Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 2 pacientë dhe Spitali i Gjakovës, 2 pacientë. 

Të fundit

Behgjet Pacolli pronari i ardhshëm i Manchester United?!

Mediumi anglez Football Transfers, shkruan se ish-presidenti i Kosovës,...

Rrëfimi i 18 vjeçares: I dashuri i nënës ma humbi virgjërinë, tani kam frikë…!

Revistës “The Sun”, kësaj radhe i është drejtuar një...