Man Utd bën homazhe për tifozin ukrainas të vrarë në luftë

Manchester United ka nderuar një anëtar kryesor të klubit të tij të tifozëve të Kievit, i cili është vrarë në luftën në Ukrainë.

Aleksander Kukin ishte një nga themeluesit e klubit të tifozëve të Kievit Reds 20 vjet më parë, raporton BBC, transmeton “Bota sot”.

Kuqezinjtë e Kievit thanë se Kukin vdiq pasi makina e tij u qëllua nga forcat ruse. Gruaja dhe vajza e tij janë operuar dhe janë në spital.

Manchester United tha se ishte “thellësisht i pikëlluar” kur mësoi lajmin dhe do të kërkonte të mbështeste familjen.

“Ne dërgojmë ngushëllimet tona të përzemërta për humbjen e tij dhe urimet më të mira për shërimin e tyre, ndërsa ata përpiqen të merren me këto ngjarje të tmerrshme”, postoi United në faqen e tij të klubit.

Të fundit

Shota Baraliu: Ronaldon e kam të preferuar, kam parë ëndërr sikur u martova me të

Aktorja Shote Baraliu, ka thënë se Ronaldo braziliani është...

Liberalizimi i vizave për Kosovën sot në rend dite në takimin e ambasadorëve të BE-së

Çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën sot do...