Southgate shpjegon vendimet e tij

Kombëtarja angleze ka një brez të shkëlqyer futbollistësh dhe vendimet e Gareth Southgate krijojnë gjithmonë debat dhe diskutime. “Tre Luanët” do të luajnë në shtëpi dy miqësore në fundin e marsit.

Trajneri i Anglisë ka grumbulluar 25 lojtarë për takimet me Zvicrën (26 mars) dhe Bregun e Fildishtë (29 mars). Disa emra të rëndësishëm nuk bëjnë pjesë ndër të preferuarit e Southgate.

Mbi të gjithë Jadon Sancho, Fikayo Tomori apo edhe Markus Rashford. Gjithsesi, trajneri i kombëtares ishullore e ka një shpjegim për të gjithë të pakënaqurit.

Lista e lojtarëve të grumbulluar

Portierë: Pickford, Pope, Ramsdale
Mbrojtës: Alexander-Arnold, Coady, Guehi, James, Maguire, Mings, Shaw, Stones, White
Mesfushorë: Bellingham, Gallagher, Henderson, Mount, Rice, Ward-Prose
Sulmues: Abraham, Foden, Grealish, Kane, Saka, Smith Rowe, Sterling.

“Kemi shumë lojtarë sulmues në përbërje, lojtarë që në idenë tonë të lojës janë një hap përpara Sanchos. Ai është përmirësuar në ndeshjet e fundit, por ka konkurrencë të madhe në atë pozicion ku luan.

I njëjti diskutim vlen edhe për Rashford, ai vetëm duhet të mendojë për të luajtur mirë sepse nuk është në momentin e tij më të mirë”, deklaroi Gareth Southgate.

Të fundit

Ishte vetëm 22 vjeç, futbollisti ndërron jetë gjatë seancës stërvitore

Futbollisti kolumbian Andres Balanta ndërroi jetën të martën gjatë...

Këshilli Gjyqësor të hënën do të zgjedhë kryetarin e ri

Këshilli Gjyqësor i Republikës së Maqedonisë së Veriut me...