Armë dhe municion luftarak në “Benzin” e blinduar, arrestohet i riu në Lezhë

Një 23-vjeçar është arrestuar nga policia e Lezhës, pasi qarkullonte me mjet të blinduar dhe mbante armë me vete.

Policia bën me dije se kontrollit të ushtruar në automjetin tip “Benz”, në sendiljen e pasme, brenda një çante dore, u gjet një armë zjarri pistoletë dhe një sasi municioni luftarak, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku me automjetin.

K.V., 23 vjeç, banues në Kurbin, ishte me precedent kriminal në fushën e krimeve ndaj personit.

Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”.

Të fundit

Vdes në moshën 90-vjeçare ish-lideri kinez, Jiang Zemin

Ish-presidenti kinez, Jiang Zemin, ka vdekur të mërkurën në...

Pak ditë para protestës së 6 dhjetorit, Meta shkon në selinë e PD për të takuar Berishën

Meta pritet të takohet me kryedemokratin Sali Berisha, ndërsa...

Ishte vetëm 22 vjeç, futbollisti ndërron jetë gjatë seancës stërvitore

Futbollisti kolumbian Andres Balanta ndërroi jetën të martën gjatë...