Samsung sjell funksionalitetet e avancuara të Galaxy S22 edhe në modelet e tjera

Samsung premtoi të sjellë shumë funksionalitete me One UI 4.1 edhe në telefonët dhe pajisje të tjera Galaxy përveç Galaxy S22 si funksionalitetet e avancuara të kamerës.

Përdoruesit do të kenë akses në aplikacionin e editimit Expert RAW. One UI 4.1 fillimisht do të vijë në Galaxy Z Fol 3 dhe Z Flip 3. Por gjithashtu edhe në Galaxy S21, S20, S10, Note 10 e madje disa modele Galaxy A.

Galaxy Tab S7 FE dhe disa modele Tab S të pa specifikuara do të marrin përditësimin e ri të softuerit.

Samsung nuk foli specifikisht për debutimin e këtij versioni Android por mund të ndryshojë nga pajisja në pajisje, nga vendi në vend e madje edhe në bazë operatorësh. /PCWorld Albanian

Të fundit

Shpërthen zjarri në aeroplanmbajtësen “Abraham Lincoln”, 9 të plagosur

Nëntë persona janë plagosur pas shpërthimit të një zjarri...

Kontrollet nga OSHEE për vjedhjen e energjisë dyshohet se janë shkak për dhunimin e drejtorit në Lezhë

Drejtori i OSHEE-së, Edmir Përndeca u dhunua fizikisht mbrëmjen e sotme...