Muçi dhe Çelhaka e shijojnë goleadën nga stoli

Legia e Varshavës po rindizet në këto javë të fundit të kampionatit.

Kampionët në fuqi të Polonisë gjendeshin për një kohë të gjatë në zonën e ftohtë të klasifikimit, por tashmë kanë nisur arratinë dhe me fitoren e sotme kanë prekur vendin e 11 në renditje.

Legia ka fituar me rezultatin e thellë 4-1 kundër Bruk-Bet Termalica Nieciecza, ndërsa goleada është shijuar për pjesën më të madhe nga stoli për dyshen shqiptare Muçi-Çelhaka.

Dy ish-lojtarët e Tiranës janë futur në fushë në minutën e 62-të, kur rezultati ishte 3-0 dhe fitorja ishte një kapitull i mbyllur.

Të fundit

Propozim buxheti për vitin 2023, fillon debati rreth amandamenteve

Prej sot fillon debati i amandamenteve për Propozim buxhetin...

Mariçiq: I filluam negociatat në vitin 2022 dhe presim t’i përfundojmë në vitin 2030

Zëvendëskryeministri i ngarkuar për çështje evropiane, Bojan Mariçiq, ka...