Manchester City do provojë transferimin e Neymar

Manchester City thuhet se mund të përpiqet të bëjë një goditje shokuese për sulmuesin e Paris Saint-Germain, Neymar gjatë verës së ardhshme.

30-vjeçari ka duruar një sezon zhgënjyes 2021-22 me një dëmtim të rëndë në kyçin e këmbës dhe u tundua nga mbështetësit në fitoren e fundjavës në Ligue 1 ndaj Bordeaux, pavarësisht arriti të shënoi.

Neymar u lidh vazhdimisht me një rikthim te Barcelona vitin e kaluar, megjithëse një lëvizje dështoi të realizohej dhe kontrata në “Parkun e Princave” nuk skadon deri në fund të sezonit 2024-25.

Megjithatë, një raport i kohëve të fundit pohoi se PSG-ja dëshironte të largonte Neymar këtë verë dhe ‘Fichajes’ tani pretendon se trajneri i Man City, Pep Guardiola do të dëshironte ta sillte brazilianin në “Etihad”.

Raporti shton se Barcelona dhe Newcastle United mund të rivalizojnë kampionët e Premier League për nënshkrimin e Neymar, edhe pse do të duhet të marrë një goditje të konsiderueshme në pagat për të ri-nënshkruar për blaugranasit.

Neymar ka regjistruar pesë gola dhe pesë asistime nga 20 ndeshje në të gjitha garat këtë sezon, duke e çuar totalin në 92 gola dhe 57 asistime në 136 ndeshje për “Parisienët”.

Të fundit