Përballje gjigantësh

Samir Nasri prej disa muajsh është komentator sportiv i “Canal +”. Ish-ylli francez i futbollit ka dhënë një intervistë për “L’Equipe”, në të cilën ka hartuar edhe 11-shen e tij ideale të super ndeshjes mes Real Madridit dhe Paris Saint-Germain.

Kjo përballje gjigantësh do të zhvillohet sonte në “Bernabeu”, është e vlefshme për 1/8 finale të Ligës së Kampionëve. Ky është kthimi, sepse dueli i parë në “Parce des Princes” ka përfunduar me fitoren minimale të parizienëve.

Formacioni i tij (me yje nga të dyja skuadrat) është i tillë: Në portë Donnarumma dhe jo Courtois, Verratti është më i preferuar se Casemiro.

Treshja sulmuese, nga ana tjetër, përbëhet nga Neymar, Benzema dhe Mbappé, me Messin të përjashtuar.

Të fundit

Ukrainë, sulmet ruse detyrojnë ndaljen emergjente të energjisë elektrike

Ukrainë, sulmet me raketa ruse detyrojnë ndaljen emergjente të...

Moti për ditën e sotme

Ditën e nesërme vendi ynë do të ndikohet nga...

Sa orë gjumë duhet të bëjnë bebet?

Rekomandimet për orët e nevojshme të gjumit tek fëmijët...