​ShSKUK: Spitali i Prizrenit, Mitrovicës dhe Vushtrrisë nuk kanë pacientë me COVID-19

Spitali i Prizrenit, Mitrovicës dhe Vushtrrisë nuk kanë pacientë me Covid-19, kurse në kuadër të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, trajtim mjekësor nga COVID-19 po marrin 18 pacientë të konfirmuar me COVID-19 dhe 16 të tjerë post-COVID-19.

ShSKUK bënë të ditur se me oksigjeno-terapi janë 21 pacientë, kurse në Mjekim Intensiv po trajtohen tre pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 19 pacientë

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, tre pacientë

Klinika e Pediatrisë, një pacient

Spitali i Gjilanit, gjashtë pacientë

Spitali i Pejës, dy pacientë

Spitali i Gjakovës, dy pacientë

Spitali i Ferizajt, dy pacientë. 

Të fundit

Ishte vetëm 22 vjeç, futbollisti ndërron jetë gjatë seancës stërvitore

Futbollisti kolumbian Andres Balanta ndërroi jetën të martën gjatë...

Këshilli Gjyqësor të hënën do të zgjedhë kryetarin e ri

Këshilli Gjyqësor i Republikës së Maqedonisë së Veriut me...