Shi dhe borë, këto janë temperaturat për sot

Instituti Hidrometorologjik i Kosovës ka raportuar se vendi ynë do të preket nga masat e ajrit me presion të ulët atmosferik, e ku do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi 1-7m/s.

Kjo situatë do të kushtëzojë mot kryesisht të vranët dhe me reshje të kohë pas kohëshme të shiut dhe borës.

Vlerat minimale të temperaturave do të jenë ndërmjet -1 deri 1 gradë Celsius, ndërsa temperaturat maksimale gjatë ditës do jenë mes 2-3 gradë Celsius.

Ndërsa në zonat malore, temperaturat minimale do të jenë 2-3 gradë më të ulëta ku edhe do të ketë reshje të dëndura të borës.

“Vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ulët atmosferik. Kjo situatë e krijuar meteorologjike do të kushtëzoj mot kryesisht të vranët dhe me reshje të kohë pas kohëshme të shiut dhe borës. Në viset e larta, pos reshjeve të dendura të borës edhe temperaturat minimale do të jenë për 2-3 gradë më të ulëta ,se sa në vise të ulëta dhe mesatare. Vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin ndërmjet -1 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndi.it me shpejtësi 1-7m/s”, njofton IHK.

Image

Temperaturat për sot

 

Të fundit

Rod Stewart flet për ndarjen nga jeta të dy vëllezërve të tij

Artsiti Rod Stewart  ka folur për ndarjen nga jeta...

Behgjet Pacolli pronari i ardhshëm i Manchester United?!

Mediumi anglez Football Transfers, shkruan se ish-presidenti i Kosovës,...