Xhaka zverdhet, Baseli barazon

Baseli barazon si vendas me rezultat 2:2 me St. Gallenin, në takimin e javës së 24-të të Kampionatit të Zvicrës.

Futbollisti Taulant Xhaka u paraqit deri në minutën e 46-të, kur u zëvendësua nga Pajtim Kasami.

Xhaka u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 36-të. 

Chalov në minutën e 56-të e 86-të shënoi për Baselin dhe Guillemenot (20′) e Duah (22′) realizuan për St. Gallenin. 

Baseli renditet në vend të tretë me 41 pikë. 

Betim Fazliji dhe Bastien Toma u paraqitën standardë për St. Gallenin, ky i fundit u zëvendësua në minutën e 60-të. St. Gallen zë vendin e gjashtë me 30 pikë.

Të fundit

Ishte vetëm 22 vjeç, futbollisti ndërron jetë gjatë seancës stërvitore

Futbollisti kolumbian Andres Balanta ndërroi jetën të martën gjatë...

Këshilli Gjyqësor të hënën do të zgjedhë kryetarin e ri

Këshilli Gjyqësor i Republikës së Maqedonisë së Veriut me...