MASHTI dhe Zyra Greke prezantojnë romanin “Ditë e re” të Nikos Chrysos

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknoligjisë dhe Inovacionit (MASHTI) në bashkëpunim me Zyrën Ndërlidhëse Greke në Prishtinë, organizojnë ceremoninë e prezantimit të romanit “Ditë e re” të autorit Nikos Chrysos.

Në këtë ceremoni do të kenë fjalë rasti ministrja Arbërie Nagavci dhe shefja e Zyrës Ndërlidhëse Greke në Prishtinë, Chryssoula Aliferi, si dhe autori i romanit, i cili në vitin 2019 u vlerësua me çmimin europian në letërsi.

Prezantimi i librit bëhet sot në amfiteatrin e Bibliotekës Kombëtare të Kosovës.

Të fundit

Edicioni i pestë i “Skupi Kamerfest”, Ahmeti dhe Grubi takojnë artistët

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka...

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...