Chelsea pritet të shesë Armando Brojën për të financuar transferimet e verës

Klubit anglez, Chelseat, mund t’i duhet të shesë lojtarët e rinj për të financuar planet e tyre të transferimeve të verës dhe njëri nga ta është sulmuesi shqiptar Armando Broja.

Blutë ishin shpenzues të mëdhenj gjatë verës, duke siguruar transferimin prej 115 milionë eurosh të Romelu Lukakun për menaxherin Thomas Tuchel. Megjithatë, situata rreth pronarit rus Roman Abramovich dhe pushtimit të Ukrainës nga kombi i tij ka vënë në qendër të vëmendjes Chelsean.

Sipas The Telegraph, me Abramovich duke marrë një pozitë të dytë në Chelsea për momentin, klubi mund të duhet të shesë nëse duan të financojnë blerje të rëndësishme në verë.

Të tillë lojtar si Armando Broja, i cili është i huazuar te Southampton dhe Faustino Anjorin janë ndër ata që mund të shiten, pasi vlejnë më shumë nga të rinjtë.

Për Brojën janë përfolur edhe klube tjera si Newcastle United, Arsenal dhe Borussia Dortmund si të interesuara.

Të fundit

​Sot mësohen dy çerekinalistët e fundit të Botërorit

Me dy ndeshjet që do të zhvillohen sot, do...

Sekreti për t’u bërë i pasur: Jetoni nën mundësitë tuaja!

Është e mërzitshme, por kjo nuk do të thotë...