Boeing ndërpret lidhjet me Rusinë

Një nga prodhuesit më të mëdhenj të prodhimit të avionëve në botë po ndërpret lidhjet me partnerët e tij rusë. Boeing njoftoi të martën se do të pezullojë të gjitha operacionet kryesore në Moskë.

Prodhuesi amerikan i avionëve nuk do të ofrojë më mbështetje teknike ose mirëmbajtje, apo pjesë, për avionët rusë.

Të hënën, kompania mbylli zyrën e saj në Kiev dhe ndaloi operacionet e saj të trajnimit të pilotëve në Moskë raporton “BBC”.

Një zëdhënës tha se Boeing ishte “i fokusuar në garantimin e sigurisë së shokëve tanë të skuadrës në rajon”.

Të fundit

Kriza energjetike, Rama: Ndihma e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor mos të ketë diferenca

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas takimit të Komunitet...

Bekteshi: Nesër takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Ekipi qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Dimitar...

Masat e reja anti-krizë, Bekteshi: Do të ndihmohen qytetarët dhe kompanitë që prodhojnë ushqime bazë

Ministria e Ekonomisë ka filluar komunikimin me kompanitë e...