“Lufta me Ukrainën, në favor të Shqipërisë”, Ngjela zbulon lëvizjen që po përgatit SHBA: Kosovën…

Avokati Spartak Ngjela, teksa po komentonte sot në emisionin ‘Breaking’ luftën mes Ukrainës dhe Rusisë, duke e paralelizuar me situatën në rajon, tha se kjo është një situatë në favor të Shqipërisë.

Sipas Ngjelës, tashmë është mirë të nis krijimi i një federate në të gjithë territoret shqiptare të mbetura jashtë kufirit.

“Ne e kemi luftën në favor sepse SHBA pyesin ose do e pranojnë Kosovën në NATO ose do e bashkojmë me Shqipërinë.

E kemi në interesin tonë sepse Vuçiç është bërë si pulë. Shqiptarët duhet të mendojmë për një federatë tashmë”.– u shpreh Ngjela.

Të fundit

Edicioni i pestë i “Skupi Kamerfest”, Ahmeti dhe Grubi takojnë artistët

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka...

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...