Liga angleze i ka kërkuar falje trajnerit të Evertonit

Premier Liga angleze i ka kërkuar falje trajnerit të Evertonit Frank Lampard për vendimin e së shtunës nga VAR-i në humbjen kundër Manchester Cityt.

Menaxheri gjeneral i PGMOL (asociacioni i trajnerëve profesional) Mike Riley kishte bërë thirrje drejt Bill Kenwright dhe Lampard, për të diskutuar vendimin e VAR-it, duke e pranuar që ishte vendim i gabuar.

Gjatë ndeshjes në ditën e shtune, mesfushori i Cityt Rodri ishte gjykuar nga të dy gjyqtarët në fushë, duke përfshirë këtu edhe gjyqtarin Paul Tierney dhe gjyqtarin e VAR-it, që nuk kishte luajtur me dorë brenda 16-metërshit.

Evertonit nuk i ishte akorduar penallti në këtë rast, pasi nuk kishte pasur evidencë të mjaftueshëm për lojë me dorë, ku më pas ndeshja përfundoi me fitore minimale 1:0 të Cityt.

Sipas “The Athletic”, drejtoresha ekzekutive e klubit të Evertonit Denise Barrett-Baxendale kishte bërë një ankesë për gjykimin e gjyqtarëve në ndeshjen kundër Cityt, e po ashtu edhe në ndeshjet e fundit të Evertonit.

Momentalisht, Evertoni gjendet në pozitën e 17 në tabelë, me vetëm një pikë larg zonës së rrezikut në tabelë.

Të fundit

Pendarovski dhe Xhaferi me uratë për komunitetin boshnjak

Shkup, 28 shtator – Presidenti Stevo Pendarovski sot u...

Kasami harron parkingjet në kate, punimet në Tetovë si skenar telenovelash turke!

Në fushatën zgjedhore të zgjedhjeve lokale, kreu aktual i...

Mblidhet Komisioni Hetimor për Energji për periudhën 2006-2022

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me procesin e vendimmarrjes...