Pamjet/ Kaos në stadium pas derbit Crvena zvezda – Partizani, i vihet flaka stadiumit

Ndeshja mes Crvena Zvezdas dhe Partizanit përfundoi me trazira në mes të tifozëve në stadiumin “Ylli i Kuq”. Ulëset e stadiumit u vënë në flakë nga tifozët e Partizanit, si dhe pati përleshje mes tifozëve.

E gjithë kjo ndoshi pasi tifozët e Crvena zvezdas paraqitën një koreografi me një pamje nga filmi “Vrapimi i Fundit i Maratonistit”, ku shihen varreza. Me këtë simbolikë, tifozët e Crvena zvezdas kërcënuan tifozët e Partizanit se do të mbetën të vdekur, pasi që edhe quhen “grobaret (varremihësit).

Trazirat vazhduan edhe një orë pas përfundimit të derbit, transmeton Klankosova.tv.

As një orë pas përfundimit të ndeshjes, xhandarmëria nuk arriti të qetësojë publikun në tribunën jugore.

Të fundit

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...

Nuredini: Edhe në kohë krize, të kujdesemi për ambientin

Edhe në rrethana të krizës globale energjetike po bëhen...

Kriza energjetike/ Bekteshi takon Kryepeshkopin e Kishës Ortodokse

Në vazhdën e takimeve të krerëve fetarë në vend,...