Zyrtarizohet vendi i meçit të madh

Dueli i peshës së rëndë në boks mes britanikëve Tyson Fury dhe Dillian Whyte do të zhvillohet në stadiumin “Wembley” të Londrës.

Kjo përballje e vlefshme për titullin kampion bote në peshën e rëndë, kategoria WBC që mbahet nga Fury, do të zhvillohet më datën 23 prill.

Fury dhe Whyte e nënshkruan pak ditë më parë kontratën pas disa muajsh negociata.

Fury, i pamposhtur në ring (31 fitore e 1 barazim), rilkthehet të duelojë në vendlindje pas tri vitesh. Sfidat e fundit i ka zhvilluar në Amerikë, ku dhe mposhtri dy herë radhazi Deontay Wilder.

Të fundit

Kriza energjetike, Rama: Ndihma e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor mos të ketë diferenca

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas takimit të Komunitet...

Bekteshi: Nesër takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Ekipi qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Dimitar...

Masat e reja anti-krizë, Bekteshi: Do të ndihmohen qytetarët dhe kompanitë që prodhojnë ushqime bazë

Ministria e Ekonomisë ka filluar komunikimin me kompanitë e...