Të shtëna me armë në Elbasan, i riu gjendet i mbuluar në gjak

30 vjeçari Klevis Cani ka mbetur i plagosur nga të shtënat me armë zjarri në Elbasan këtë mbrëmje.

Burimet bëjnë me dije për Abc se i riu është gjendur i mbuluar me gjak në rrugë dhe është dërguar në spitalin kirurgjik të Elbasanit.

Mjekët e kanë futur në sallën e operacionit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Skënderbeu. Ende nuk dihen rrethana se si ka ndodhur plagosja. Policia po për zbardhjen  e ngjarjes.

Informacion paraprak nga policia

Rreth orës 22:15, në Urgjencën e Spitalit Rajonal në Elbasan, është dërguar i dëmtuar me thikë shtetasi K. C., 30 vjeç, banues në Elbasan, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Në vëndngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Të fundit

Edicioni i pestë i “Skupi Kamerfest”, Ahmeti dhe Grubi takojnë artistët

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka...

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...