Të gjithë veshin bluzën kundër luftës, por kapiteni turk i Erzurumsporit e refuzon

Të gjithë veshin bluzën kundër luftës, por kapiteni turk i Erzurumsporit e refuzon që të jap mesazhin e paqes!

Në ndeshjen mes Erzurumspor dhe Ankarugucu ka ndodhur një rast shumë i çuditshëm.

Ashtu si edhe në mbarë botën, sporti po jep mesazhin kundër luftës dhe po kërkon paqen mes Rusisë dhe Ukrainës.

Por të njëjtën linjë nuk e ndoqi kapiteni i Erzurumsporit, Aykut Demir.

Lojtari turk ka refuzuar që të vesh bluzën me mbishkrimin “Jo luftë”, ndryshe nga të gjithë lojtarët e tjerë.

Të fundit

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...

Nuredini: Edhe në kohë krize, të kujdesemi për ambientin

Edhe në rrethana të krizës globale energjetike po bëhen...