Tavë me qefull

Tavën tradicionale të krapit fantastik, kësaj here zgjodha ta përgatis me qefull. Kështu mund të veproni edhe ju, mjafton që të keni peshk paska të madh.

Përbërësit: 1 peshk qefull, 5 kokrra qepë, 5 kokrra domate, rigon, piper, kripë, gjethe dafine, disa thelpinj hudhër dhe vaj ulliri.

Përgatitja: Marinojmë peshkun disa orë më parë me të gjitha erëzat më lart. Ndërkohë grijmë imët qepën dhe e kaurdisim. I shtojmë edhe domaten e grirë imët derisa të zbuten.

Më pas shtojmë disa thelpinj hudhër, kripë, piper, rigon dhe gjethet e dafinës. Vendosim copat e peshkut sipër peshkun dhe e pjekim në 250 gradë. Ju bëftë mirë!

Të fundit

Kriza energjetike, Rama: Ndihma e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor mos të ketë diferenca

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas takimit të Komunitet...

Bekteshi: Nesër takim me kompaninë për furnizim me gaz natyror

Ekipi qeveritar i Maqedonisë i udhëhequr nga kryeministri Dimitar...

Masat e reja anti-krizë, Bekteshi: Do të ndihmohen qytetarët dhe kompanitë që prodhojnë ushqime bazë

Ministria e Ekonomisë ka filluar komunikimin me kompanitë e...