Suspendohet zyrtari i Postës së Mitrovicës, mori 7 mijë e 500 para të institucionit

Mehdi Haxha, zyrtar financiar në Postën e Mitrovicës ka dy javë që është i suspenduar nga puna. I njëjti akuzohet për keqpërdorim të pozitës zyrtare.

Ai dyshohet se në mënyrë ilegale ky morri një shumë prej më shumë se 7 mijë e 500 euro nga paratë publike.

“Unë e kom pas një rast familjar në atë kohë, një grua të vëllait e kam pas me kancer, e ndjera s’ka pas fatin me jetu, përkohësisht i kam marrë”, thotë Mehdi Haxha, ish zyrtar i financave në Postën e Mitrovicës.

Të hollat arriti t’i marrë, fal bashkëpunimit të Valon Zeqirin, i cili ishte arkatar në Postën e Skenderajt, e që i njëjti është i suspenduar nga puna.

Përveç këtyre të dyve, nga puna u suspendua edhe menaxheri kryesor, Faruk Hamza dhe Haxhi Geci, Kontrollor i Zyrës Postare në Skenderaj.

Bashkë me ta janë edhe Nexhmia Haxha, Koordiantore e Financave si dhe Kimete Kodra Përgjegjëse e Zyrave të Postës në Skenderaj.

Të fundit

‘Do hyjmë në grevë urie’, Luçiano Boçi: Të na japin logon e PD-së

Nënkryetari i PD, Luçiano Boçi, tha se nëse gjykata...

Imami i Qabesë në Kosovë, Myftiu doli e priti në aeroport

Myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava...