Lushtaku pas humbjes nga Ulpiana: Ishim të ngathtë

Ulpiana është rikthyer te fitoret teksa ka mposhtur Drenicën para adhuruesve të vet me rezultat 3-1.

Lipjanasit kanë marrë tri pikë të arta në luftën për mbijetesë, pasi në stadiumin ‘Sami Kelmendi’ ishin më të mirë se kuqezinjtë nga Skenderaj.

Pas ndeshjes, ka folur trajneri i Drenicës, Tahir Lushtaku e uroi Ulpianën për fitore dhe potencoi se nuk është i kënaqur me paraqitjen e skuadrës së tij.

“Kemi udhëtuar për rezultat pozitiv, kemi pas një paraqitje të dobët, nuk jam i kënqur me mënyrën e lojës. Kemi pas shumë gabime, sidomos në pasime. Ishim të ngathët, mendoj që Ulpiana me plot meritë e ka marrë fitoren”.

Të fundit

Xhelal Neziri: Grubi performon dhe duket si kryeministër

Njohësi i rrethanave politike, Xhelal Neziri në Click Plus...

Bekteshi: Mickoski nuk ka ofruar asnjë plan për dalje nga kriza energjetike, ka vetëm fjalë

Në lidhje me ofertën e Hristijan Mickoskit në lidhje...