Ibrahimoviç: E ardhmja ime është futbolli

Milan, një nga fuqitë kryesore në Serie A, është në pritje të procesit të rikuperimit të Zlatan Ibrahimoviç (40 vjeç).

Ai vazhdon të jetë i dëmtuar për shkak të problemeve fizike. Sipas kontratës me kuqezinjtë deri në mesin e vitit 2022, suedezi ka lënë disa deklarata interesante që kanë bërë jehonë nga gazeta AS.

“E ardhmja ime është futbolli, bota ime është futbolli. Më vjen keq që për momentin nuk mund të luaj.

Kjo më jep shumë dhimbje, sidomos tani që skuadra po shkon mirë.

Dua të jem atje dhe ta ndihmoj skuadrën. Që kur kam ardhur këtu, ne kemi bërë gjëra të mëdha dhe tani na mbetet vetëm një gjë: të fitojmë trofe. Ne po luftojmë dhe po punojmë për këtë, nuk dorëzohem derisa të fitoj me këtë ekip”.

Të fundit

Arrestohet shkupjani 20 vjeçar, dyshohet për 6 vjedhje

Dje në ora 19:00, policia ka arrestuar 20 vjeçarin...

Nuredini: Edhe në kohë krize, të kujdesemi për ambientin

Edhe në rrethana të krizës globale energjetike po bëhen...

Kriza energjetike/ Bekteshi takon Kryepeshkopin e Kishës Ortodokse

Në vazhdën e takimeve të krerëve fetarë në vend,...